Ženy by měly spolupracovat, ne soupeřit, říká finalistka soutěže Global Garden Tereza Červenková

Tereza Červenková, finalistka soutěže Global Garden z Česka

Tereza je nadšená jogínka, studující vysokou školu. Miluje cestování a živí se jako lektorka angličtiny a překladatelka. Stala se finalistkou soutěže Global Garden z Česka. Prožila týden s ostatními finalistkami v Německu a i když nevyhrála, cítí se jako vítězka. Jak je to možné? Jaké jsou její dojmy z finále soutěže? Přečtěte si v rozhovoru.

Co je Váš nejsilnější dojem z týdne, který jste strávila s ostatními finalistkami soutěže Global Garden v německém Schwäbisch Gmündu?

Pro mě je určitě nejsilnější dojem to, co krásného může vzniknout, když spolu ženy nesoupeří, ale spolupracují. Ačkoliv to byla soutěž, atmosféra byla velmi přátelská. Vlastně jsme spolu nesoupeřily, spíš jsme si pomáhaly a jely jsme se tam jedna od druhé něco naučit.

Jakou nejinspirativnější myšlenku jste si ze soutěže Global Garden odnesla?

Jednoznačně právě myšlenku spolupráce mezi ženami, vzájemnou podporu. V Německu jsem sílu spolupráce viděla v malém měřítku, ale musím říct, že by mě velmi zajímalo, co všechno by mohlo vzniknout, kdyby se tuhle myšlenku podařilo rozšířit dál. Vidět ji uskutečněnou ve větším měřítku.

Tereza jóguje v zahradách Weledy v německém Schwäbisch Gmündu

Kdybyste měla vybrat jeden workshop, který se Vám nejvíc líbil a odnesla jste si z něj zajímavou zkušenost, jaký by to byl?

Hodně se mi líbil workshop, na kterém jsme vytvářely věnečky z květin. Bylo to už v samotném závěru programu a bylo to taky hezké na odreagování. Taky se mi hodně líbil workshop editování videa, hlavně proto, že k tématu přistupoval jednoduše a inspiroval nás k tomu najít to, co chcete ve videu sdělit.

Můžete vybrat jednu věc, kterou jste se o Weledě dozvěděla a kterou pokládáte za velmi důležitou?

Nejdůležitější pro mě je, že to, co Weleda hlásá, je skutečně jejími principy, které prostupují celou firmou. Než jsem jela do Německa, četla jsem si o filosofii Weledy, o zakladateli Rudolfu Steinerovi a věděla jsem už řadu věcí. Nejvíc jsem se ale bála, aby to, co jsem si přečetla, tak opravdu bylo. Abych třeba nezjistila, že to je celé jen marketingový tah. Ale když jsme s ostatními kandidátkami byly v zahradách Weledy, viděla jsem, že filosofie značky prostupuje vším. Tím, jak míchají vodu s hnojivem, jak ji rozptylují do záhonků, jak pěstují rostlinky, jak o ně pečují s ohledem na celý systém. Je fascinující vidět, jak se firma snaží fungovat podle těch nejzákladnějších principů a promítat je do všeho, co dělá.

Jedním ze základních principů Weledy je také fair trade a ekologie. Měly jste s ostatními kandidátkami možnost nahlédnout také do této oblasti?

Velmi zajímavé mi přišlo, že Weleda celé řadě producentů surovin pomohla přejít na ekologickou produkci. Například u produkce sezamu v Mexiku byl problém se škorpióny. Weleda tak rozjela stavbu kliniky a mezi pracovníky rozdávala séra proti bodnutí. Tenhle příklad mi přijde jako pěkná ilustrace toho, že na každý článek produkce kosmetiky se klade důraz. Není to tak, že si firma jen koupí od někoho suroviny a nezajímá se o osud těch lidí. Myslím, že by bylo skvělé, kdyby podle podobných principů fungovalo více firem. Velmi pyšná jsem také na to, že jeden z fair trade projektů máme také přímo u nás v Čechách – Weleda zde získává extrakt z březových listů do svých produktů.

Co Vám nejvíc voní z Weledy?

Hodně mi voní rakytníková péče a určitě Skin Food.

Inspirovala Vás zkušenost s Global Garden ještě v nějakém směru, který jste zatím nezmínila?

Určitě v tom snít své sny a plnit si je. I když vám to třeba připadá bláznivé, pokud se vám nějaký projekt líbí a chtěli byste být jeho součástí, zkuste to, přihlaste se. Ono to totiž občas vážně vyjde.

 

Terezu můžete sledovat na jejích sociálních sítích: 

Instagram: https://www.instagram.com/cervenkova.tereza/

Facebook: https://www.facebook.com/jogasterou/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCCWjsA5oCan2p5A4hZCU63A

Prohlédněte si fotogalerii vybraných snímků z finále soutěže Global Garden v Německu:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *