Weleda slaví 90 let v Čechách a na Slovensku

Weleda: 90 let v Čechách a na Slovensku.
Historie Weledy v Čechách a na Slovensku sahá do roku 1926, kdy byla založena Veleda v Praze. Stalo se tak z lokální iniciativy a snaze několika nadšenců. Společnost sídlila na Štefánikově ulici č. 25 v domě rodiny Hauffenových, v Praze na Smíchově, výroba léčiv probíhala přímo v lékárně a sortiment byl podobný švýcarské pobočce.

Později se sídlo společnosti přesouvá do paláce Koruna na Václavském náměstí, kde se výrobky také vyrábějí. V roce 1949 byla Veleda převedena pod správu znárodněného podniku SPOFA, o dva roky později zcela rozpuštěna. Ing. Václav Záveský ale tajně vynáší receptury na přípravky a po dobu 4 desetiletí je v ilegalitě s několika spolupracovníky vyrábí.

V 60. letech uvolnění politické atmosféry dovolilo část produkce provádět v lékárně v Teplicích a v 80. letech se k Ing. Záveskému připojili kolegové dr. Petr Stránský, Libuše Ledecká a Tomáš Bouzek. Nepovolená pobočka Weledy dosáhla tehdy velké produktivity.

V roce 1991 byla šesti českými společníky nově založena firma Veleda s.r.o., která byla o rok později úředně spojena s koncernem Weleda AG, posléze zastavena výroba léků a od této doby Weleda v ČR a SR distribuuje pouze kosmetiku a dietetika.

V roce 1994 se společnost Veleda přejmenována na Weledu a dochází ke vstupu kapitálu z Weleda AG. Firma se dynamicky rozvíjí a v roce 2016 slaví 90. výročí v Čechách a na Slovensku.

Podpora sběru březového listí v jižních Čechách

V rámci oslav 90 let se Weleda rozhodla podpořit lokální projekt na získávání březového listí v jižních Čechách rodině Tarabových, kteří již 22 let zajišťují dodávku březového listí pro celosvětovou produkci WELEDY, která ho využívá ve své březové péči určené k detoxikaci a boji proti celulitidě.

Mladé březové lístky získává Weleda v jižních Čechách.

Záměr společnosti nebylo „pouze“ věnovat finanční prostředky, ale i své úsilí. Proto se charitativní projekt stal součástí sportovní kampaně #mujduvod a zaměstnanci, včetně těch z ostatních světových poboček, a partneři Weledy poctivě danou částku naběhali. WELEDA věnovala 1.000,- Kč za každý uběhnutý kilometr každého zúčastněného. Rodina Tarabových tak od Weledy obdržela 500 000 Kč.

„Cílem našeho jak fyzického, tak finančního úsilí, bylo ukázat, že WELEDA nejenom z přírody čerpá, ale zároveň i zpátky do ní vrací. A poukázat tak na celou filosofii způsobu sběru, zpracování i produkce, které jsou naprosto zásadní pro WELEDU,“ řekla marketingová manažerka Petra Rejtharová.

 

Soutěžte  O 90 Rodinných setů tradičních produktů Weleda. Stačí odpovědět na jednu otázku a třeba vybereme zrovna vás! 

Vyhrajte jeden z 90 Rodinných setů tradičních produktů Weleda. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a možná vybereme právě Vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *