Weleda obdržela od německé vlády Cenu CSR

Weleda AG wins German federal government's CSR AwardWeleda se stala vítězem Ceny CSR německé vlády ve zvláštní kategorii „Zodpovědný management dodavatelského řetězce“. Výkonný ředitel Weledy Ralph Heinisch se objevil i s cenou na předávacím ceremoniálu 24. ledna 2017 v Berlíně. Všem vítězům poblahopřála kmotra této ceny, spolková ministryně práce a sociálních věcí Andrea Nahles.

Poté, co získala švýcarskou Cenu za etiku v roce 2016, Cenu za udržitelnou krásu v roce 2016 a německou Cenu za udržitelnost jako nejvíce udržitelná značka v Německu za rok 2016, je toto již čtvrtá velká cena, kterou Weleda v rámci jediného roku obdržela.

Weleda přesvědčila porotu tím, že se celý její dodavatelský řetězec surovin řídí standardy Unie pro etický BIO obchod (UEBT). Standard UEBT hraje vůdčí roli v managementu udržitelnosti, který je zárukou respektování ekologických a sociálních standardů v dodavatelském řetězci. Společnost pracuje na tom, aby zajistila plnou zpětnou sledovatelnost ke zdroji; toto je i zvláštní součástí školení auditorů. Weleda se podílí na zvýšení biodiverzity tím, že mění zemědělské praktiky a vylepšuje ekonomickou situaci malých akcionářů. Na porotu udělal dojem zvláště velmi individuální přístup ke specifickým problémům různých zemí a situací v dodavatelském řetězci, při kterém bereme v úvahu lokální infrastrukturu a životní podmínky.

„Ve výhře Ceny CSR německé vlády vidíme podstatné uznání naší práce jménem citlivého i úspěšného managementu, férové spolupráce a budoucnosti, která zasluhuje udržet život ve zdravém prostředí. Obchodovat v duchu partnerství, osvojovat si sociální zodpovědnost a tím i zodpovědný management dodavatelského řetězce patřilo vždy ke stavebním kamenům naší identity. Vítězství v Ceně CSR zvýší povědomí našich zaměstnanců a partnerů o našich cílech, takže naše úsilí pro ně bude o to uchopitelnější. Cena je stvrzením všeho, co děláme, a zároveň pobídkou v našem závazku posouvat se stále dál,“ komentoval nejnovější ocenění výkonný ředitel Ralph Heinisch.

Andrea Nahles, spolková ministryně práce a sociálních věcí takto poblahopřála vítězům cen: „Lidská práva a uznaná práce, společenské standardy a standardy pro životní prostředí nesmí platit jen za branami podniků v Německu, ale po celém světě. Vítězové ocenění prokázali, že je možné propojit sociální zodpovědnost a obchodní úspěch. Měli odvahu dívat se dopředu a převzít zodpovědnost za své zaměstnance, za lidi, kteří pro ně pracují i v jiných zemích, za životní prostředí i za své zákazníky. Za to jim dlužíme svůj dík a uznání.“

RGB General Mood Visual Hand Grass

Průkopníci udržitelnosti

Weleda byla založena roku 1921 Rudolfem Steinerem. Motto společnosti říká: „V souladu s člověkem a přírodou“. Ještě nedávno v dubnu 2016 byl management dodavatelského řetězce Weledy oceněn švýcarskou Cenou za etiku. Touto cenou jsou vyznamenávány dosažené mety na poli etiky u organizací a společností, které ušly velký kus cesty v osvojování zodpovědnosti a které se zavázaly k udržitelnému korporátnímu managementu. Weleda dostala cenu za to, že důsledně respektovala společenská a ekologická kritéria při získávání veškerých svých surovin.

V říjnu 2016 Weleda dostala Cenu za udržitelnou krásu na události Summitu udržitelné kosmetiky v Paříži, a to ve třech kategoriích. Porota ocenila působení Weledy jakožto modelového příkladu chování se na poli udržitelnosti a vyzdvihla zejména obchodní model, který se zaměřuje na vytváření udržitelných hodnot.

Konečně v listopadu 2016 Weleda vyhrála prestižní německou Cenu za udržitelnost jako nejvíce udržitelná značka v Německu. Porota pod vedením profesora Günthera Bachmanna, generálního tajemníka Rady pro udržitelný rozvoj, opřela své rozhodnutí o skutečnost, že Weleda je soudržná a silná udržitelná značka, která je skvěle provozována z hlediska svého vnitřního brand-managementu a která zároveň požívá silné uznání za obrázek, který vytváří navenek. Weleda je inovativním průkopníkem v oblasti udržitelnosti na trhu s přírodní a organickou kosmetikou.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *