Vyzrajte na problémy mladé pleti. Víme jak

Mladou pleť sice ještě netrápí vrásky, přesto se už i ona často potýká s některými obtížemi. Může jít o nadměrné maštění pokožky, nečekané výkyvy ve kvalitě pleti nebo akné. Ohleduplná péče a pár šikovných přípravků dovedou těmto problémům předcházet nebo pomohou eliminovat jejich následky.

Pleť se v mladém věku nejvíce potýká s nerovnováhou, kterou způsobují hormony. Pokožka se hodně mastí, tvoří se na ní pupínky a objevuje se nepříjemné akné. S pomocí několika přípravků od Weledy, které obsahují výtažky z kosatce a měsíčku lékařského, získá vaše pleť ztracenou rovnováhu zpět.

Podpora přirozené regulace

Mladá pleť velmi často trpí zvýšeným maštěním. K péči o mladou pleť se proto výborně hodí kosatcová řada od Weledy, která obnovuje přirozenou rovnováhu pokožky. Pomáhá regulovat výkyvy, při kterých se pleť nadměrně mastí či střídavě mastí a vysušuje. Kosatcový denní krém podporuje přirozenou regulaci vlhkosti i tuku v pokožce a stimuluje také látkovou výměnu v kůži. Díky těmto vlastnostem je Kosatcový denní krém zároveň ideálním podkladem pro make-up.

Každodenní čištění

Aby mohla vaše mladá pleť zdravě dýchat, je třeba ji pravidelně čistit. Velmi jemné Čisticí tonikum 2 v 1 pleť zbaví nečistot a zároveň ji zklidní a osvěží. Zcela také odstraňuje make-up, čímž pleť ideálně připraví na noční regeneraci. Po použití Čisticího tonika 2 v 1 doporučujeme pleť ještě omýt vodou.

Výživa a regenerace

Po jemném, ale důkladném vyčištění nastává čas dopřát pokožce výživu a odpočinek. Celodenní ochrannou péči proto doplňuje Kosatcový noční krém, který pleť vyživuje během noční regenerační fáze. I noční krém pomáhá bojovat s nerovnováhou obsahu tuku a vlhkosti v pokožce. Pleť ošetřená nočním krémem bude ráno osvěžená a odpočatá.

Kosatcový noční krém
Kosatcový noční krém

Boj s akné

Zvláštní pozornost vyžaduje pleť, která trpí akné. Toto kožní onemocnění, při kterém dochází k ucpávání pórů, je pro mladou pleť bohužel typické. V boji s akné je více než kdy jindy důležitá jemná a zároveň komplexní péče. Pleti náchylné k akné proto nestačí vhodný denní i noční krém a pravidelné čištění, je také třeba myslet na zdravý životní styl – zdravou výživu, příjem tekutin a dostatek pohybu.

K ošetření již zaníceného akné můžete použít Měsíčkovou tinkturu. Výtažek z měsíčku lékařského má hojivé a protizánětlivé účinky, které pomáhají při uzdravování pleti. Obklady s měsíčkovou tinkturou poskytnou bolavým místům rychlou úlevu. Hojení problematických oblastí urychluje Měsíčkový kojenecký krém, který se hodí k ošetření akné, oparů nebo také opruzenin z nadměrného pocení.

Měsíčkový kojenecký krém Weleda slaví lv roce 2015 své 30. výročí
Měsíčkový kojenecký krém Weleda slaví lv roce 2015 své 30. výročí

Vhodná péče pomáhá řešit problémy mladé pleti a navrací jí správnou rovnováhu. Pokožka se vám za kvalitní péči odmění i v pozdějším věku – vaše pleť bude svěží, zdravá a krásná i dlouho po tom, co se objeví první vrásky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *