Vyrážíte běhat? Rozehřejte se masáží

Masážní olej s arnikou Weleda je svými vlastnostmi perfektní pro masáž před sportem a po něm.
Masážní olej s arnikou Weleda prohřívá svaly.

Masáž si spojujeme hlavně s uvolněním a odpočinkem pro tělo i mysl. Věděli jste ale, že vás masáž může i skvěle nastartovat před sportem? Je obzvlášť prospěšná, pokud se chystáte vyběhnout na svoji pravidelnou dávku kilometrů.

Nemusíte být ani vrcholovým sportovcem a mít svého osobního maséra. Přípravnou masáž před tím, než vyběhnete, zvládnete hravě sami. A proč byste se do ní měli pustit? Tělo se při masáži perfektně zahřeje a vám se tak poběží lehce a příjemně.

Skvělým parťákem pro rozehřívající masáž je Masážní olej s arnikou. Ten pomáhá prokrvit a prohřát svalovou tkáň, čímž zamezuje vzniku problémů se svaly při samotném sportu. Nejdůležitější složka oleje, extrakt z květů arniky horské, v sobě obsahuje více než 150 účinných látek, které blahodárně působí na svaly a také léčí různé pohmožděniny.

 

Jak na přípravnou masáž

Připravte se na běh masáží.
Masírovat začněte nejprve stehna.

Začněte masáží stehen. Vezměte si k ruce masážní olej, naneste ho na pokožku a dejte se do toho. Od rychlejšího poklepávání po chvíli přejděte ke tření svalů a vmasírování masážního oleje. Masírujte celou plochou dlaní a z přední i zadní strany stehen. Tím zajistíte, že se prokrví co nejvíce svalové tkáně.

Pokračujte k lýtkům.
Pokračujte k lýtkům.

Pokračujte k lýtkům. Naneste na pokožku masážní olej a spolu s lehkým prohnětením opět intenzivně masírujte. Touto důkladnou přípravou předejdete častému problému, který vzniká nedostatečným zahřátím před sportem: nepříjemným křečím.

Nezapomeňte rozhýbat i prsty na nohou. Nejdřív je krátce promněte, můžete i trochu vytáhnout. Nakonec prsty jemně ohněte, jako byste se jimi chtěli zaháknout zaháknout za tyč. I prsty totiž při běhu odvádějí kus poctivé práce.

Masážní olej s arnikou Weleda je svými vlastnostmi perfektní pro masáž před sportem a po něm.
Masážní olej s arnikou Weleda je svými vlastnostmi perfektní pro masáž před sportem a po něm.

Celou přípravnou masáž veďte v rychlejším tempu. Rozhodně nemusíte nijak extra spěchat a masáž odbýt, ale svižnost je rozhodně na místě. Potřebujete se přece rozehřát a připravit na výkon. Delší a pomalejší relaxační masáž si můžete dopřát po tom, co vítězně doběhnete, a vaším cílem bude už jen uvolnění a odpočinek.

Zapojte se do soutěže #mujduvod a vyhrajte produkty Weleda pro sportovce! Více zjistíte na webu http://sport.weleda.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *