Trápí vaše dítě opruzeniny? Vyzrajte nad nimi pomocí čtyř jednoduchých zásad

Snad všichni rodiče vědí, že opruzeniny jsou opravdu nepříjemnou, avšak častou součástí života kojenců. Zarudlá a brzy mokvající plocha opruzenin dokáže znepříjemnit život děťátku i rodičům.

Na vzniku opruzenin se vedle individuální dispozice dítěte podílejí především dva faktory: agresivní působení moči a stolice na jemnou pokožku dítěte a mikroklima pod plenkami, které narušení kůže podporuje.

Přitom stačí znát několik jednoduchých zásad, které umožní vzniku opruzenin předcházet, anebo pokud se opruzeniny již vyskytly, zbavit děťátko co nejrychleji jeho trápení.

  1. Dostatečně často dítě přebalujte – to je úplný základ správné péče. Pokud se opruzeniny vyskytují opakovaně, zvažte změnu druhu plen. Používáte-li látkové pleny, perte je v neparfemovaných pracích prostředcích a vždy dvakrát máchejte.
  2. Nemyjte zadeček běžnými pěnivými přípravky – a to včetně mýdla. Obsahují totiž tensidy, narušují pokožku a podporují vznik bakteriální či kvasinkové infekce a ztěžují tak léčbu opruzenin. K očistě plně postačuje voda, stolici je možné očistit kvalitním rostlinným olejem – například Měsíčkovým kojeneckým olejem Weleda, naneseným na smotek vaty.
  3. Po očištění zadeček pečlivě osušte a nechte děťátko alespoň čtvrt hodiny nezabalené a v dobře vytopené místnosti.
  4. Ošetřete zadeček – než děťátko zabalíte, ošetřete zadeček (případně místa již postižená opruzeninami) Měsíčkovým kojeneckým krémem Weleda, který rychle hojí již vzniklé opruzeniny a zároveň chrání okolí konečníku před působením moči a stolice a je tak účinnou prevencí. Pokud má Vaše dítě sklon k opruzeninám, používejte tento krém při každém přebalování.
Měsíčkový kojenecký krém Weleda slaví lv roce 2015 své 30. výročí
Měsíčkový kojenecký krém Weleda slaví v roce 2015 své 30. výročí

Pokožka dětí je velmi jemná, přibližně 5× tenčí než u dospělého. Látky na ni nanesené se prakticky beze zbytku vstřebávají a bezprostředně přecházejí do krevního oběhu. Proto je důležité vybírat pro děti velmi šetrnou kosmetickou péči z nejčistších dostupných surovin, obecně lze doporučit kosmetiku obsahující čisté přírodní suroviny v BIO kvalitě, certifikovanou jako Kontrolovaná přírodní kosmetika.

Pokud vaše dítě trápí velmi citlivá pokožka se sklony k atopii, doporučujeme používat Zklidňující kojenecký krém Weleda s proskurníkem lékařským. Tato speciální zklidňující péče vytváří na pokožce ochrannou vrstvu a tak jí umožňuje regenerovat. Je určena také dospělým s přecitlivělou pokožkou.

K celkové pohodě děťátka pomáhá také jemná masáž. Podívejte se na naše video, ve kterém doporučujeme, jak takové masáže provádět.

 

 

2 thoughts on “Trápí vaše dítě opruzeniny? Vyzrajte nad nimi pomocí čtyř jednoduchých zásad

  1. Syn na opruzeniny netrpěl, nemusela jsem vůbec řešit. Dcera, ale opruzeninami trpívá a je to velmi nepříjemné. Osvědčilo se mi umývat vodou a opravdu hodně mazat. Jedině tak se opruzeninám vyhýbáme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *