Těhotenské strie? Díky správné péči se jim vyhnete

Pro kůži je těhotenství opravdová výzva. Hormony se sice starají o to, aby se elastická vlákna pokožky během růstu děťátka mohla dobře roztáhnout, ale Vaše kůže stejně podléhá velké zátěži. V podkoží se totiž usazuje více vody, proto je svrchní vrstva pokožky sušší a napjatá a mohou se na ní objevit strie. Jsou viditelné jako rudě – fialové proužky, podobné jizvičkám. Vznikají především na břiše, ale také na prsou, hýždích, bocích či stehnech. Většina nastávajících maminek si kvůli striím dělá starosti. Přitom se jejich výskytu dá zamezit, pokud si navyknete starat se pravidelně o sebe.

Těhotenský pěsticí olej Weleda na strie
Těhotenský pěsticí olej Weleda na strie

Vyhraďte si každý den čas na pravidelnou péči o pokožku rizikových partií. Jemnými krouživými pohyby – alespoň jednou denně – vtírejte do ještě vlhké pokožky břicha, hýždí, boků a stehen čistý přírodní produkt – Těhotenský pěsticí olej Weleda. Díky soustavné péči zůstane Vaše pokožka nenarušená. I tehdy, pokud jste již vznik strií zaznamenala, se péče o kůži vyplatí. Těhotenský pěsticí olej účinně působí i na strie do 18 měsíců po jejich vzniku. Klinickou studií je prokázanépodstatné zlepšení stavu pokožky u žen, které strie podchytily v počátečním stádiu jejich vzniku.

Obecně je třeba při výběru přípravků, které v těhotenství použijete na svoji pokožku, klást zvýšenou pozornost na jejich kvalitu a čistotu.Nezanedbatelná část kosmetických přípravků se totiž kůží vstřebává do krve. A v období těhotenství se výběr kosmetických přípravků netýkají jen Vás, nýbrž i Vašeho nenarozeného děťátka. Nejvhodnější jsou proto přípravky složené výhradně z čistých přírodních surovin, proto Weleda pečlivě vybírá a zpracovává vysoce kvalitní přírodní suroviny z kontrolovaného ekologického zemědělství či certifikovaného sběru ve volné přírodě. Suroviny obsažené v Těhotenském pěsticím oleji a ostatních produktech pro těhotné ženy mají lékopisnou kvalitu, přípravky aplikovatelné na kůži jsou dermatologicky testovány.

Nelitujte času, který v těhotenství věnujete sama sobě, protože navíc prospívá i Vašemu děťátku, které Vaše vnitřní naladění velice citlivě vnímá. Je pro něj tedy důležité, abyste se i během těhotenství cítila zdravá, spokojená a hezká.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *