Pro spokojené bříško miminka

BIO Čaj pro miminko je jemná a lahodná čajová směs vyvinutá za pomoci porodních asistentů a lékárníků.
BIO Čaj pro miminko je jemná a lahodná čajová směs vyvinutá za pomoci porodních asistentů a lékárníků.

Weleda vyvinula novou lahodnou čajovou směs pro spokojené bříško miminka. BIO Čaj pro miminko je jemný a lahodný čaj vyvinutý za pomoci porodních asistentů a lékárníků. Obsahuje pouze pečlivě vybrané organické složky: fenykl, anýz, kmín a heřmánek ve 100% BIO kvalitě. Všechny ingredience a čaj samotný jsou testovány na přítomnost škodlivých látek.

Začátkem roku Weleda uvedla první z novinek letošního roku – BIO Čaj pro miminko. Přípravek doplňuje měsíčkovou dětskou a kojeneckou řadu. Na sestavení jemné a lahodné čajové směsi se podíleli porodní asistenti a farmaceuti, aby se docílilo ideální receptury.

Tento čaj díky své teplotě a ingrediencím vytvoří Vám a Vašemu dítěti společné chvíle plné pohody. Děti znají sladkou příchuť díky mateřskému mléku a umělému mléku a této chuti se jim v našem čaje dostane díky fenyklu a anýzu. Čaj neobsahuje cukr ani jiná sladidla.

Čaj doporučujeme podávat od věku, kdy dítě začnete krmit doplňkovou stravou. Před podáváním doplňkové stravy je vhodné výhradně jen kojit, a to z toho důvodu, že mateřské mléko je jedinou přírodní a typickou stravou, která může uspokojit individuální potřeby dítěte. Navíc mateřské mléko obsahuje všechny potřebné živiny a dostatečné množství tekutin, jenž zaručí ideální růst vašeho dítěte.

Avšak v případě potřeby je možné tento bylinný čaj podávat již od narození dítěte, a to po konzultaci s porodním asistentem, pediatrem či odborníkem na kojení.

Klíčové složky BIO Čaje pro miminko

Fenykl – Tradičně se používá na zažívací nemoci a zánět sliznice horních cest dýchacích, získáváme jej z organického pěstování v Turecku a Egyptě

Heřmánek – Známý svým dobrým účinkem na zažívání, proti nadýmání a křečím, lék na rány od 15. století. Získáváme jej z organického pěstování v Egyptě, Chorvatsku a Maďarsku.

Kmín – Tradičně se používá na zlepšení trávení a snížení nadýmání. Získáváme jej z organického pěstování v Egyptě, Finsku a Lotyšsku.

Anýz – Plody a olej z anýzu se používají na rýmu a při pocitu “nafouklosti”. Organické pěstování v Egyptě.

Užívání čaje doporučujeme kombinovat s Olejem na masáž bříška kojence.

Smyslové vjemy dítěte se vyvíjejí již v bříšku maminky: od sedmého týdne začínají růst chuťové buňky, které plodu umožní vnímat obklopující vodu v těhotenství. Jelikož strava matky ovlivňuje chuť’ plodové vody, její volba jídla může mít už v této fázi dopad na chuťové preference dítěte.

Po porodu umí děti rozeznat sladkost, slanost a hořkost – sladkost mají nejraději. Každé dítě je však jiné a během času se jako výsledek jeho vývoje rozvíjejí jeho preference a věci, které nemá rádo. Děti jsou schopny plně používat všechny smysly kolem třetího roku života.

  • Vyvážená strava je důležitá. Bylinné čaje by neměly být hlavním zdrojem tekutin.
  • Nepřetržité sání může způsobit kažení zubů. Z tohoto důvodu doporučujeme, abyste lahev drželi a nedávali jej svému dítěti na noc, aby se uklidnilo.
  • V začátcích můžete používat lahev na pití. Avšak doporučujeme ji používat max. první rok života. Obecně vzato je dítě schopné naučit se pít z malého hrnku či tlustostěnné sklenice ve stejnou dobu kdy se naučí sedět vzpřímeně bez cizí pomoci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *