Odlíčení a vyčištění, dva kroky ke zdravé a krásné pleti

Vybrat vhodný krém, make-up ve správném odstínu, řasenku s nejlepším kartáčkem – tím vším se zabýváte, aby vaše pleť byla co nejdéle krásná a zdravá. Péče o pokožku ale začíná ještě před tím, než nanesete pleťový krém. Vychází z pravidelného čištění pokožky, protože jen čistá pleť může být opravdu zdravá a krásná.

Ať máte citlivou, normální nebo smíšenou pleť, její odlíčení a vyčištění je základem veškeré péče. A pamatujte na čištění nejen večer, ale také ráno. Nečistot, které se na pleti postupně usazují, vás účinně zbaví Čisticí pleťová péče od Weledy. K odlíčení a vyčištění citlivé pleti se hodí Mandlové čisticí mléko či Mandlový pleťový olej, které plně respektují její speciální potřeby.

Odlíčit se je naprostý základ péče o pleť.
Odlíčit se je naprostý základ péče o pleť.

Make-up a celodenní nečistoty

Ze všeho nejdřív vždy odstraňujte make-up a nalíčení očí. Čisticí pleťové mléko díky krémově jemnému složení pokožku očistí bez zbytečného vysoušení. Po základním odstranění make-upu a nečistot, které se na pokožce usazují po celý den, vyčistěte pleť do hloubky. Čisticí pleťová voda pokožku důkladně očistí, stáhne póry a připraví ji na nanesení pečujícího krému.

O normální a smíšenou pokožku můžete pečovat také Čisticím tonikem 2 v 1. Odstraní make-up a zároveň pokožku hloubkově vyčistí a osvěží. Protože poskytuje komplexní vyčištění a ošetření, hodí se při cestování, kdy s sebou chcete vozit co nejméně přípravků.

TIP: Při odličování a čištění na pleť netlačte. Čistěte jemnými tahy, vyhnete se tak podráždění pokožky přílišným tlakem. Po očištění pleti doporučujeme ji ještě omýt vodou. 

Čištění jemné pleti

Pokud je vaše pleť spíše jemná a citlivá, přizpůsobte tomu i čisticí péči. Mandlové čisticí mléko je k pokožce obzvlášť šetrné, obsahuje pouze čisté přírodní suroviny. Zklidňuje a posiluje pleť, která je po použití mléka pružná a hladká. Nalíčení očí a make-up jemně odstraní Mandlový pleťový olej, který můžete kromě čištění využít také pro noční regenerační péči. Jeho složení zklidňuje suchou a podrážděnou pleť.

Čisticí přípravky z mandlové řady se hodí také pro období chladného či dokonce mrazivého počasí. Mandlová péče citlivě odstraňuje nečistoty a zároveň pokožku vyživuje a posiluje její přirozené obranné funkce.

 

TIP: Věnujte pozornost výběru odličovacích tamponů. Příliš hrubé tampony vyměňte za jemnější, které vaši pokožku nebudou dráždit.

V péči o pleť je důležitá pravidelnost.
V péči o pleť je důležitá pravidelnost.

 

Doplňující péče

Každodenní péči o pleť můžete doplnit pleťovým peelingem nebo maskou. Jako výživná maska se perfektně hodí náš Univerzální výživný krém. Více si o něm přečtěte zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *