Naplánujte si pročišťující jarní detox

Jaro je přirozeným obdobím pro očistu. Příroda sama vybízí k tomu, abyste své tělo zbavili škodlivin a co nejlépe se připravili na nadcházející rok. Účinného pročištění dosáhnete komplexní detoxikační kúrou, která podpoří regeneraci vašeho organismu uvnitř i navenek.

Pod pojmem detox si představíme očistu od všeho škodlivého a nepotřebného, co zatěžuje lidské tělo. Jeho nedílnou součástí jsou proto intenzivní podpora látkové výměny v těle, dostatek pohybu a zdravé stravování. Při kúře byste měli být i v dobré duševní pohodě. Detox je tedy komplexní procedurou, na jejímž konci se opět budete cítit svěže a zdravě.

Březový olej na celulitidu Weleda
Březový olej na celulitidu Weleda

Důkladně se pročistěte

Cílem detoxu je zbavit organismus škodlivých látek, které se do něj nejrůznějšími způsoby dostaly. Je proto třeba aktivovat procesy, které tělo přirozenou cestou zbaví škodlivých a nepotřebných usazenin. Tomu napomáhá například BIO Březová šťáva, jejíž účinky podporují vyplavování toxinů z těla. Obsahuje čisté přírodní suroviny v BIO kvalitě, které povzbuzují metabolismus. Pozitivně ovlivňuje také kvalitu a vzhled pleti, která bude po kúře vyhlížet zdravě a odpočatě.

TIP: Při detoxu hraje důležitou roli dostatečný příjem tekutin, denně byste jich měli vypít přibližně 2,5 litru. Doporučuje se také omezit nápoje, které tekutiny z těla odvádějí (například kávu).

Rozpohybujte se

Nedílnou součástí pročišťovací kúry je aktivní pohyb, který urychlí látkovou výměnu v těle. Vyberte si takovou formu pohybu, která vám bude příjemná. Věnujte se běhu, aerobiku nebo například choďte častěji pěšky. Před fyzickými aktivitami i po nich pečujte o namáhané svaly Masážním olejem s arnikou. Ten pomáhá prohřát pokožku a uvolňuje svalové napětí a ztuhlost, které se po větších dávkách sportu mohou objevit. Je také ideální přísadou do hřejivé relaxační lázně.

Pohyb je součástí zdravého životního stylu, pomáhá redukovat stres  a zlepšovat náladu
Pohyb je součástí zdravého životního stylu, pomáhá redukovat stres a zlepšovat náladu

Zároveň po celou dobu kúry myslete na dostatek odpočinku, který je neméně důležitý, protože při něm tělo regeneruje.

TIP: Nezapomeňte, že detox vám má především prospívat. Dbejte proto na to, abyste se i při očistné kůře cítili zdravě a spokojeně.

Podpořte očistu zvenku

Vnitřní očistu těla doplňte vhodnou péčí o váš zevnějšek. Březový sprchový peeling z pokožky šetrně odstraní odumřelé buňky a zároveň ochrání buňky zdravé. I přes své vyhlazovací účinky je peeling velice jemný a obsažený meruňkový olej zabraňuje vysoušení kůže při sprchování.

Nastartovanou regeneraci pokožky podpořte použitím Březového oleje na celulitidu. Ten díky účinným látkám z březových lístků obnovuje rovnováhu pokožky. Dodává jí potřebnou pevnost a díky podpoře látkové výměny účinně bojuje s celulitidou.

Na začátku vás detox vyvede z vašich každodenních zažitých stereotypů. Tím se ale nenechte vyvést z míry. Pokud si celou pročišťovací kúru nastavíte tak, abyste se při ní sami cítili dobře, vaší odměnou bude obnovený pocit zdraví a celkové pohody.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *