#mujduvod ke změně: Sportujeme nejen do práce

#mujduvod

I letos se s chutí vypravujeme Do práce na kole, letos poprvé navíc běháme a chodíme. Věříme totiž, že chceme-li změnu, musíme začít sami od sebe.

Do aktivity Do práce na kole se s týmem Weledy zapojujeme již potřetí. Sdílíme totiž hlavní myšlenku kampaně, kterou je motivace k většímu využívání takových způsobů dopravy, které jsou prospěšné jak lidem samotným, tak městům, ve kterých se pohybujeme.

Letos jsme se zapojili také do iniciativy našich švýcarských kolegů Bike to Weleda. Ta je velmi podobná jako Do práce na kole, ale trvá až do konce července.

A jaké jsou naše důvody pro zapojení do Do práce na kole a Bike to Weleda?

Petra Rejtharová, Brand Manager: „Díky projektu překonávám samu sebe. Zde už žádné výmluvy nepomohou!“

Jana Zajíčková, Product Advisor: „Letos budu do práce především běhat. Líbí se mi pozorovat probouzející se Prahu ze svahů Petřína. A zjistila jsem, že když zahájím pracovní den sportem, přicházím/přijíždím do práce s úsměvem na rtech. To přeci za to stojí!“

Pavla Králová, Marketing Specialist: „Když se člověk zamyslí nad tím, kolik pohybu za den vykoná, je to občas docela smutné – často je to jen na tramvaj, do metra, z metra ven a pak naopak. Je to zbytečný spěch a stres, který pak vede k přibírání na váze a slabému zdraví. Iniciativa Do práce na kole tak pro mě není jen snahou snížit automobilovou dopravu, ale také impulsem k přemýšlení o tom, jak žijeme a co se na tom dá zlepšit.“

Michal Weirich, ředitel Weleda CZ & SK: „Jezdím hlavně pro dobrý pocit, nebýt zavřený v dopravním prostředku a být tak blíže přírodě, ze které mohu čerpat energii, kterou pak mohu předávat svému okolí – rodině či v práci.“

Protože jsou nám blízké i další sporty a zdravý životní styl obecně, přidáváme k těmto iniciativám ještě výzvu pro všechny: #mujduvod. Může to být #mujduvod, proč vytáhnout ze skříně zaprášené činky a zkusit je zvednout. Nebo #mujduvod, proč konečně začít cvičit poctivě a pravidelně. Protože nejrůznějších důvodů a motivací, proč zabojovat s vlastní vůlí a začít zdravěji jíst, lépe o sebe pečovat a více se hýbat, je nekonečně mnoho. Je to třeba i obyčejná chuť překonat sám sebe.

Přidejte se k nám, najděte svůj vlastní důvod, proč se odhodlat a konečně se rozhýbat. Odměnou vám bude dobrý pocit, posílené svaly a shozená kila, ale také vědomí, že jste ohleduplní ke svému okolí a k životnímu prostředí, které nás obklopuje.

Také rádi sportujete? Tagujte své sportovní fotky na Instagramu #mujduvod a podělte se tak s námi o svůj zápal pro sport.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *