Minerální filtry v opalovacích přípravcích: spolehlivá ochrana před UV zářením

Sluneční péče Weleda

Opalovací krémy na minerální bázi odráží sluneční záření jako tisíce malých zrcadel a chrání tak pokožku před spálením. Obsahují minerály jako je oxid titaničitý, které mohou být v různých velikostech použity k blokování UV záření a chrání tak pokožku před spálením.  

Přípravky sluneční péče s minerálními UV filtry jsou vyvinuty tak, aby na pokožce dlouho vydržely. Jinými slovy nejsou voděodolné, ale extra voděodolné. Jsou tedy výborné pro děti, které si pobyt ve vodě obzvláště užívají. Ocení je také sportovci, milovníci horských túr nebo lyžaři. Ale je třeba dát pozor na to, že ani extra voděodolný krém nezaručí 100% ochranu proti slunečním paprskům. Abychom dosáhli požadovaného efektu, je třeba aplikaci krému pravidelně opakovat.

Čím větší jsou částice minerálních filtrů, tím lépe odrážejí viditelné světlo. Toto naše oči vidí jako bílou barvu. Takže když si na kůži natřeme opalovací krém na minerální bázi, objeví se takzvaný “bílý film”. S vyšším faktorem krému pak i kůže vypadá běleji. U miminek a malých dětí, které by měly mít krém s vysokým faktorem, je toto výhodou: rodiče aspoň okamžitě vidí, jestli má jejich dítě dostatek opalovacího krému. Aby se bělení snížilo, výrobci by museli používat nanočástice, jelikož ty světlo odrážejí více v neviditelném UV spektru.

Sluneční péče Weleda s minerálními filtry bez nanočástic

Sluneční péče od Weledy s výtažkem z BIO protěže alpské díky svému složení s minerálními filtry vytváří na pokožce ochrannou vrstvu, která odráží UVA a UVB paprsky. Působí navíc ihned po nanesení a předchází změnám na kůži vznikajícím v důsledku působení slunečních paprsků.

Díky složení s vysoce kvalitními BIO složkami sluneční péče vyživuje pokožku a pečuje o ni.

Sluneční péče pro celou rodinu s BIO protěží alpskou

Dětské mléko na opalování SPF 30 Sensitive
Vysoce voděodolné tělové mléko na opalování SPF 30 pro děti. Bez parfemace. Poskytuje spolehlivou ochranu proti UVA a UVB paprskům ihned po aplikaci. Obsahuje pouze minerální UV filtry bez nanočástic. Vhodné pro velmi citlivou pokožku.

Dětský krém na opalování SPF 50 Sensitive
Vysoce voděodolný krém na opalování SPF 50 bez parfemace pro děti, vhodný pro citlivou pokožku. Poskytuje spolehlivou ochranu proti UVA a UVB paprskům ihned po aplikaci. Obsahuje pouze minerální UV filtry bez nanočástic.

Krém na opalování SPF 30
Lehký krém s SPF 30 spolehlivě chrání pokožku obličeje před poškozením UVA a UVB zářením. Předchází stárnutí pleti, dodává jí hydrataci a výživu, aniž by zanášel póry. Obsahuje pouze minerální UV filtry bez nanočástic.

Mléko na opalování SPF 30
Mléko na opalování s SPF 30 a výtažkem z BIO protěže alpské spolehlivě chrání pokožku před poškozením UVA a UVB zářením. Mléko je vysoce voděodolné. Obsahuje pouze minerální UV filtry bez nanočástic.

Mléko po opalování
Jemné mléko po opalování s obsahem šťávy z Aloe vera příjemně chladí, zklidňuje a hydratuje pokožku po slunění. Nezanechává pocit mastnoty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *