Léto láká k dobrodružstvím v přírodě. Vybavte se s námi na cesty za ním

V létě trávíme přirozeně více času v přírodě, cestováním a objevováním.
V létě trávíme přirozeně více času v přírodě, cestováním a objevováním.

Odřenina či modřina z hřiště, škrábanec z procházky lesem nebo štípanec od komára. Drobná poranění nás potkávají na každém kroku, a i když třeba nejde o nic vážného, dovedou pěkně potrápit. Připravte se na ně s několika chytrými pomocníky z domácí lékárničky Weleda. Uleví od první bolesti a uspíší hojení.

Arnika horská zklidňuje pokožku a zmírňuje otoky, měsíček lékařský zase působí protizánětlivě na otevřená poranění. Obě rostliny pak pomáhají nastartovat proces hojení drobnějších ran, spálenin od sluníčka i namoženin. A právě pro tyto své účinky se arnika s měsíčkem staly základem pro hojivé gely, masti a tinktury z řady přípravků na drobná poranění od Weledy.

V této řadě najdete několik šikovných pomocníků, kteří vás bezprostředně zbaví nepříjemné bolesti a urychlí hojení menších poranění. Stačí vybrat nejvhodnější přípravek s požadovaným účinkem, který vám uleví a vrátí vás zpět do kondice. Mějte ovšem při ošetření na paměti také to, že součástí péče o každou i menší ranku by mělo být důkladné vyčištění, případně vydezinfikování a až poté použití vhodného přípravku či obvazu.

Zklidnění pokožky po bodnutí hmyzem i popálení

Pro komáří štípnutí nemusíte chodit ani daleko do lesa, stačí si za letního večera otevřít okno a bodaví návštěvníci se hned přihlásí o slovo. Stejně snadno vznikne i drobné spálení pokožky od sluníčka. V obou případech oceníte účinky Combudoronu, který podrážděnou pokožku ihned zklidní. Combudoron je dostupný ve formě gelu, který je vhodný pro bezprostřední použití, a také jako mast, kterou doporučujeme na postižené místo nanášet od druhého dne od poranění.

Pokud cítíte, že by vaší podrážděné pokožce prospěl spíše obklad, využijte Combudoron tinkturu. Kromě ošetření štípanců a popálenin od slunce pomáhá také při péči o nezávažné popáleniny prvního stupně. Hodí se k prvotnímu ošetření, od druhého dne potom můžete o pokožku opět pečovat mastí Combudoron.

Combudoron gel - rychlé ošetření po bodnutí hmyzem, popálení
Combudoron gel – rychlé ošetření po bodnutí hmyzem, popálení

Rychlá pomoc při odřeninách

I odřenina z hřiště nebo drobná tržná rána se objeví raz dva. Potom je nejdůležitější postižené místo co nejlépe očistit a následně zklidnit. K prvnímu ošetření skvěle poslouží obklad s Měsíčkovou tinkturou. Uleví zaníceným a zarudlým místům a pomůže také při bodnutí od komára. Obklady vyměňujte, dokud nepřejde prvotní bolest. Od druhého dne potom můžete o postižené místo pečovat Calendula mastí, která zklidňuje, regeneruje a pozitivně působí i na špatně se hojící rány. Intenzivnějšího hojení dosáhnete použitím masťového obvazu.

K rychlému ošetření drobných ran a zanícených ploch na cestách se nejlépe hodí Calendula gel. Díky kompaktní velikosti ho můžete přibalit s sebou na jakýkoliv výlet. Budete ho tak mít po ruce jako prvního pomocníka v péči o malá zranění.

Lékárnička Weleda na drobná poranění
Lékárnička Weleda na drobná poranění

Ošetření výronu a tupého poranění

Při tupém poranění nebo výronu přicházejí na řadu přípravky s arnikou. Pro první ošetření těchto zranění přiložte obklad s Arnikovou tinkturou. Zmírní bolest a také zamezí vzniku otoků, které tyto úrazy často doprovázejí. Pokud vyrážíte na turistický výlet nebo za sportem, bude se vám hodit skladný Arnika gel. Uleví od bolesti bezprostředně po zranění a urychlí hojení postiženého místa.

Od druhého dne o výron či modřinu ošetřujte Arnika 10% mastí. Uleví jak při uvedených poraněních, tak i během regenerace bolestivých svalů a šlach. Masťový obvaz s Arnika mastí můžete nechat působit i přes noc.

Odpočinek pro unavené nohy

O pozornost se při větší námaze přihlásí také bolavé a unavené nohy. Celodenní výšlap, sportování nebo zdánlivě obyčejné běhání po městě mohou být velkou zátěží, a tak si i vaše nohy zaslouží odpočinek za to, že vás nesou celý den. Venadoron povzbuzuje žilní oběh, ulevuje při pocitu těžkých nohou a zmírňuje otoky. Po nanesení příjemně chladí, díky čemuž se vaše nohy budou cítit opravdu jako v bavlnce. Je také vhodný pro ošetřování namáhaných nohou v období těhotenství.

Masážní olej s arnikou - prohřívá a posiluje tkáň, odstraňuje svalové napětí a ztuhlost
Masážní olej s arnikou – prohřívá a posiluje tkáň, odstraňuje svalové napětí a ztuhlost

Pro opravdu intenzivní kúru, která podpoří regeneraci unaveného svalstva i pokožky, doplňte péči o nohy masážemi. Masážní olej s arnikou odstraní svalové napětí a poslouží i jako ideální přísada do hřejivé lázně. Hodí se jak k energizující masáži před fyzickou aktivitou, tak ke zklidňující péči poté.

Nejlepším lékem na nejrůznější poranění je samozřejmě přiměřená opatrnost a prevence. Když už se ale nějaký drobný úraz přihodí, je dobré vědět, že máte rychlou hojivou pomoc od Weledy ihned po ruce.

3 thoughts on “Léto láká k dobrodružstvím v přírodě. Vybavte se s námi na cesty za ním

  1. Dobrý den,
    minulý rok měla moje dcera po štípnutí od komárů celou hlavu plnou zanícených ran a spoustu rozškrábaných boláků. Letos zkoušíme Combudoron gel, tinkturu i mast a je to o 100% lepší. Štípance má, ale všude běhá s gelem a hned si je maže. Lépe snáší svědění a hlavně se ranka rychle zatahuje a hojí. Moc mile mě to potěšilo.

  2. Doma mám zopár výrobkov značky Weleda a neviem si ich vynachváliť. Chystám sa na dovolenku a preto sa chystám kúpiť si aj tento gél v prípade núdze 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *