Desatero zdravého opalování

Jak se opalovat zdravě?

Blíží se léto a období slunečného počasí, dovolených a zvýšeného pobytu na čerstvém vzduchu. Jak se chránit před spálením a jak se opalovat zdravě? Přečtěte si našich 10 tipů.

1. Dopřejte své pokožce dostatek času, aby si na slunce zvykla. Káva za svitu ranního slunce, procházka v odpoledních hodinách: tak si vaše kůže pomalu zvykne na sluneční svit.

2. Dodržujete siestu. V období od 11. do 16. hodiny se slunci vyhněte a dopřejte si pobyt ve stínu.

3. Nejlepší ochranou je správné oblečení. Vyhovující jsou lehké oděvy s dlouhým rukávem z přírodních materiálů, jako je například len. Určitě je důležité chránit se kloboukem.

4. Sluneční krém nanášejte často a hodně. Během letních měsíců, ať už u moře nebo v horách, jsou sluneční paprsky obzvláště silné. Nezapomeňte si namazat všechny části těla, které budou slunci vystavené, nejlépe ještě předtím, než vyrazíte ven. Vyberte UV faktor, který odpovídá typu vaší pleti a intenzitě slunečního světla. Pobyt ve vodě snižuje účinky opalovacího krému. Proto krém nanášejte pravidelně.

 

Sluneční péče Weleda s minerálními filtry bez nanočástic

5. Vnitřní ochrana proti slunečnímu záření. Betakaroten, vitamín E a antioxidanty mohou při pravidelném užívání podpořit ochrannou funkci pokožky. Je to velmi jednoduché: mrkev, borůvky, červená řepa, špenát, rajčata, olivový olej a losos jsou těmi nejlepšími pomocníky.

6. Pijte hodně tekutin. Zelený čaj má vynikající antioxidační vlastnosti. Výborná je také voda, která pomůže pokožce v případě, že jste na slunci strávili hodně času a pocením vyloučili větší množství tekutin.

7. Chraňte si oči. Vždy mějte na očích sluneční brýle nebo pokrývku hlavy. Nikdy se přímo nedívejte do slunce.

8. Chladivá péče po opalování. Po pobytu na slunci použijte mléko po opalování. Weleda vyvinula produkt, který pokožku okamžitě intenzivně hydratuje. Mimochodem: oleje a krémy s vysokým obsahem tuku nejsou vhodné pro spálenou pokožku, protože jí neumožňují dýchat a nahromaděné teplo tak nemůže z těla odejít. Proto používejte raději lehké mléko s jemnou texturou.

Sluneční péče Weleda

9. Dopřáli jste si příliš dlouhý pobyt na slunci? Odpočiňte si ve stínu, ochlaďte se a pijte hodně vody.

10. Mohou nám pomoci domácí léky? Zábaly z tvarohu poskytují až čtyřhodinovou úlevu. Tvaroh na pokožku ale nenanášejte přímo: snadno se ohřeje a mohl by se na spálenou kůži nalepit. Nejlepší je vzít utěrku, položit na ní gázu či kousek látky z přírodního materiálu a nanést studený tvaroh, který zakryjeme dalším kusem látky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *