Desatero péče o pokožku v zimě

Zimní období klade na pokožku zvýšené nároky. Jak ji udržet stále krásnou a hydratovanou? Je to lehčí, než si myslíte!

  1. Odličování je základ

Tohle pravidlo platí v každém ročním období. Odličování, respektive čištění pleti, by se mělo (pokud ještě není) zařadit po bok čištění zubů k rituálům, které provádíme každý den. Dvakrát. A co myslíme tím, když říkáme čištění pleti? Důkladné odlíčení přípravkem vhodným pro váš typ pleti (pokud netušíte, zkuste náš test pleti, který vám doporučí produkty vhodné pro váš typ pleti a umožní nakoupit se slevou, anebo nám napište). Tonizace.

Náš TIP: Nároky pleti se během roku mění. To, co vám sedne v létě, může nadělat pěknou paseku na podzim či v zimě. V zimním období doporučujeme jemnější péči. To platí i během odličování. Pokud vám vaše běžná péče v zimě nevyhovuje, doporučujeme sáhnout po Mandlovém čisticím mléku a aplikovat ho jemnými krouživými pohyby na pleť ručně. Tato sametově jemná emulze je pro pleť v zimě jako pohlazení.

  1. Vyživujte!

V zimě je pokožka náchylnější k vysušení a podráždění. I když přes léto vám stačí lehký hydratační krém, doporučujeme v zimě sáhnout po výživnější variantě. Pokud ani ta pro vás není dostatečně výživná, doporučujeme přidat do vašeho krému či séra pár kapek Mandlového pleťového oleje. Ten pleť zklidňuje a vyživuje.

  1. Hydratujte – zevnitř i zvenku

Stav pokožky odráží to, co se děje uvnitř organismu, vnitřek a venek jsou spolu krajně spjaty. Nezapomínejte ani v zimě na dostatek tekutin, i když nemáte přirozeně takovou žízeň ve srovnání s letními měsíci. Pokud pociťujete zvýšenou potřebu hydratace pleti, doplňte svou péči o pokožku hydratační variantou některého z našich krémů.

  1. Objevte nové rituály

Jednou měsíčně po dobu celého týdne jako 7denní kúru nebo jako večerní rituál 1x v týdnu doporučujeme hýčkání a masáž naším Růžovým pleťovým olejem v ampulích. Unikátní složení tohoto přípravku poskytuje pleti okamžitou dávku energie. Návod na jednoduchou masáž, která během 10 minut osvěží unavenou pleť najdete třeba na našem blogu.

Příjemným rituálem, který doporučujeme nejen v zimě zavést do péče o pleť je také výživná pleťová maska se Skin Foodem.

  1. Zkuste obličejovou jógu

Do výrazu, kontur i kondice obličeje se promítají fyzická, mentální i spirituální úroveň. Duši rozvíjí sebepřijetí, mysl pozitivní přístup k životu a tělo pohyb. Deset minut s obličejovou jógou můžete vyzkoušet ráno i večer. Návod na krátkou sestavu obličejové jógy podle Míši Dombrovské najdete u nás na stránkách.

  1. Dopřejte si extra péči

Když budete déle venku nebo kdykoliv, kdy vaše pleť zavolá po porci výživy navíc, sáhněte po Coldcreamu. Tento jedinečný ochranný krém pro suchou pokožku díky svému složení z čistých rostlinných olejů a včelího vosku vytváří na pleti ochrannou vrstvu, aniž by omezoval její dýchání. Oceníte ho nejen v zimě, ale i v klimatizovaném prostředí kanceláří.

  1. Relaxujte

Čas máme na vše, na co si ho uděláme. Udělejme si ho samy na sebe! Alespoň jednou týdně si dopřejme odpočinek a péči o sebe v teplé vaně s voňavou přísadou, s výživnou pleťovou maskou ze Skin Foodu  nebo pleťovou masáží.

  1. Péče o krásný úsměv

Pokožka rtů je velmi citlivá. Aby vám v zimě nezatuhl úsměv na rtech, pravidelně o ně pečujte. Ideálně se k tomu hodí naše Tyčinka na rty EVERON, která díky svému složení bohatému na karité máslo a růžový vosk vytváří dokonalou ochrannou vrstvu jemné pokožce rtů a chrání ji tak před negativními účinky zimy.

  1. Praktikujte mindfulness

Rutina, spěch, multitasking, stres, málo času „na všechno“ a následné přetížení. Tyhle scénáře všedních dní zná snad každý z nás. Ne každý se s tím však umí popasovat a najít si čas sám pro sebe. Mindfulness nabízí cestu, jak z toho ven. Jak na mindfulness vám napoví Michal Dvořák na našem webu.

  1. Usmívejte se!

Smích i pouhý úsměv (a to údajně i předstíraný) pomáhá k radosti. Smích podporuje krevní oběh a tím přivádí více kyslíku do každé buňky těla. Tak se pojďme více smát! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *