Citlivá pleť je častým problémem žen. Naučte se o ni pečovat

Zarudnutí, pálení, časté vysoušení nebo naopak příliš velké promaštění – problémy citlivé pleti mohou mít mnoho podob. Když se k tomu přidá výběr nevhodné či nekvalitní kosmetiky, může vaše citlivá pokožka trpět i dlouhodobým poškozením.

Vhodnou péčí můžete těmto a dalším problémům, které citlivou pleť postihují, celkem snadno předcházet. Stačí dodržovat pár jednoduchých zásad a vaše pokožka se vám za pozornost, kterou jí věnujete, bohatě odmění.

Jemná, ale důsledná

Základem zdravé a krásné pleti je každodenní pravidelná péče, jejíž součástí je čištění pleti a užívání pleťových krémů. Při jejich výběru sáhněte po krému, který je navržen přímo pro citlivou pleť. A pokud používáte více krémů najednou, je důležité vybrat takové krémy, jejichž účinky se vzájemně nenarušují. Vaší pleti nebude svědčit ani časté střídání typů kosmetických přípravků, vybírejte proto produkty jedné značky nebo přímo produkty z kosmetické řady určené pro citlivou pleť.

Mandle je ideálním pomocníkem v péči o citlivou pleť.
Mandle je ideálním pomocníkem v péči o citlivou pleť.

Pouze kvalitní kosmetiku

Citlivá pleť při neopatrném zacházení trpí více než jiné typy. Užíváním nekvalitní kosmetiky bez patřičné certifikace se kvalita pleti může dokonce postupem času výrazně zhoršovat. Máte-li citlivou pleť, měli byste používat pouze kvalitní a ověřené pleťové krémy a další kosmetické výrobky, u kterých znáte přesné složení. Tato zásada platí jak pro ošetřující, tak dekorativní kosmetiku.

Mandlový hydratační krém.
Mandlový hydratační krém.

5 tipů pro citlivou pleť obličeje

  • Používejte kosmetické přípravky bez parfemace a konzervačních látek.
  • Vyhněte se používání kosmetických přípravků, které nemají certifikát kvality.
  • Nepodceňujte sezonní vlivy počasí (velký mráz, horké letní slunce).
  • Kvalitu pleti podporujte každodenním zdravým životním stylem.
  • Péči o pokožku se věnujte pravidelně.

V péči o citlivou pokožku je důležité najít správný rytmus, který bude vyhovovat právě vám. Jakmile objevíte vhodné tempo a intenzitu péče, postačí dodržovat zmíněné zásady a i vaše citlivá pleť bude silná, zdravá a krásná.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *