Celulitida je problémem řady žen, jak s ní účinně bojovat?

Celulitida, někdy také nazývaná pomerančová kůže, trápí mnoho žen. Ačkoliv jde spíše o kosmetický problém, projevy celulitidy jsou vnímány jako velice nepříjemné. Proto hledáme různé způsoby, jak se nevzhledných dolíčků v pokožce účinně zbavit a jak obnovit její pevnost. Odpovědí je komplexní péče zaměřená na podporu látkové výměny v pokožce, dostatek pohybu, tekutin a péče o pokožku.

Kde se celulitida bere

Příčin vzniku celulitidy může být celá řada. Tou nejčastější jsou změny hormonů v těle, které nastávají například v období puberty, těhotenství nebo menopauzy. Dalšími rizikovými faktory, které mohou ke vzniku celulitidy přispět, jsou sedavé zaměstnání, časté vystavení stresu, obezita a další. Původcem celulitidy může být i dědičnost.

S pomocí různých prostředků můžete vzniku celulitidy předcházet nebo redukovat její projevy. Důležité je ale uvědomit si, že celulitida je komplexním problémem a je nutné k ní přistupovat s ohledem na tento fakt. Proto je důležité zařadit pravidelný pohyb, hlídat si jídelníček a pít dostatek vody.

Březová péče o tělo od Weledy se díky svému složení hodí jak pro prevenci, tak pro zlepšení stavu celulitidy. Výtažky z mladého březového listí účinně aktivují látkovou výměnu v pokožce, čímž pomáhají redukovat projevy celulitidy.

Březový olej na celulitidu Weleda
Březový olej na celulitidu Weleda

Začněte péčí zevnitř

Očistu a ozdravení pokožky nejlépe nastartujete zevnitř. Látkovou výměnu v těle aktivujete BIO  Březovou šťávou, která napomáhá pročištění organismu. Podporuje vylučování škodlivých látek, což přispívá k lepšímu fungování metabolismu a následně také pozitivně ovlivňuje kvalitu a vzhled pleti. Šťáva je složená pouze z přírodních surovin a neobsahuje cukr.

Pohyb je důležitou součástí zdravého životního stylu
Pohyb je důležitou součástí zdravého životního stylu

Upravte jídelníček a přidejte pohyb

Léčebné kúře by se měl přizpůsobit i váš životní styl. Ke zlepšení kvality pokožky přispěje zdravý jídelníček, do kterého byste měli zahrnout více zásaditých potravin (syrové ovoce, zelenina, čerstvě vymačkané šťávy z obojího). Dbejte také na dostatek pohybu. Vyberte si vhodné cvičení nebo sport a podle vašich možností se mu věnujte alespoň dvakrát týdně.

TIP: Pokud máte v plánu intenzivní kúru proti celulitidě, ideálním obdobím je právě jaro, kdy nás příroda a naše tělo samy vybízejí k očistě.

 

Posilněte přirozené funkce pokožky

Po vnitřním pročištění se věnujte péči o pokožku z vnějšku. Začněte Březovým sprchovým peelingem, který vaši pokožku zbaví odumřelých buněk a ochrání buňky zdravé. Čistící a vyhlazovací účinky peelingu podpoříte použitím masážní sprchové houby nebo lufy. Pro větší prokrvení pokožky můžete během sprchování také střídat proudy teplé a studené vody.

Péče o tělo musí být komplexní, jedině tak je skutečně účinná
Péče o tělo musí být komplexní, jedině tak je skutečně účinná

Po koupeli použijte k promasírování a podpoře látkové výměny Březový olej na celulitidu. Olej aktivuje látkovou výměnu v pokožce a navíc ji krásně provoní. V kombinaci s BIO Březovou šťávou a peelingem tvoří účinnou léčebnou kúru, která vaší pokožce pomůže navrátit zdravý a svěží vzhled.

Při redukci projevů celulitidy vždy vycházejte z individuálních potřeb vaší pokožky. Kombinujte březovou péči o tělo od Weledy se zdravým životním stylem a sledujte, jak se vaše pokožka uzdravuje. I po skončení kúry jí věnujte péči, která bude povzbuzovat její přirozené funkce a udržovat zdravý a svěží vzhled.

6 thoughts on “Celulitida je problémem řady žen, jak s ní účinně bojovat?

  1. Z březové řady mám jemný peeling a olej. Oba jsou příjemné, peeling lze používat velmi často, protože je opravdu jemný, takže se kůže krásně prokrví, ale nemusím čekat dlouhou dobu než ho zase mohu použít. Ale jak to s celulitidou bývá, nestačí jen masírovat a mazat, chce to celkově zamakat na stravě i pohybu. Já jsem tip, co ale na kosmetiku dá a z této mám vyloženě dobrý pocit. Přispívá mi k lepšímu pocitu a výsledku v boji s pomerančovou kůží.

  2. Od jara bojuji s pomerančovou kůží. Chce to trpělivost a pevnou vůli podpořenou dobrou kosmetikou. Používám březový olej právě od weledy a výsledky mám.

    1. Souhlasíme, Moniko! A děkujeme za pochvalu našeho Březového oleje na celulitidu 🙂 Zkoušela jste už i Březový sprchový peeling? Je to dobrá kombinace.

  3. Používam olej a pokožka je výrazne jemnejšia a hladká na dotyk. Čo sa celulitídy týka, tak nepoužívam tento produkt dlho a preto výsledky viditeľné zatiaľ nie sú. Určite si plánujem zakúpiť aj peeling, budem pokračovať v cvičení a čakať na výsledky 😉

  4. Dobrý den,plánuji začít jarní kůru,ale kojim.Je možné užívat přípravky Weleda s březovou kůrou v tomto období?Dekuji

    1. Dobrý den, v oddobí kojení určitě nedoporčujeme Březovou šťávu. Olej a peeling dle Vašeho zvážení či konzultace s lékařem – mohly by Vás například kvůli zvýšené citlivosti dráždit éterické oleje v nich obsažené, i když tuto možnost nepovažujeme za příliš pravděpodobnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *