Bříza probudí tělo a nastartuje jeho očistné mechanismy

V mladých březových lístcích probíhají intenzivní procesy látkové výměny, které mají jeden zásadní efekt: Vedou k tvorbě éterických olejů a flavonoidů, což jsou látky, které čistí krev a odvádějí nepotřebné tekutiny ven z těla.
V mladých březových lístcích probíhají intenzivní procesy látkové výměny, které vedou k tvorbě éterických olejů a flavonoidů, což jsou látky, které čistí krev a odvádějí nepotřebné tekutiny ven z těla.

 

V mladých březových lístcích probíhají intenzivní procesy látkové výměny, které mají jeden zásadní efekt: Vedou k tvorbě éterických olejů a flavonoidů, což jsou látky, které čistí krev a odvádějí nepotřebné tekutiny ven z těla. Jedinečná kombinace účinných složek březové řady Weleda v čele s výtažkem z mladého březového listí z jižních Čech podporuje detoxikaci organismu a vyhlazení celulitidy.

Zpevnění a vyhlazení pokožky o 21 % po 28 dnech používání Březového oleje na celulitidu Weleda prokázaly dermatologické testy.
Cenově zvýhodněný balíček březové péče pro přirozeně krásnou a zdravou pokožku
Cenově zvýhodněný balíček březové péče pro přirozeně krásnou a zdravou pokožku

 

Sběr mladých lístků v divoké přírodě

Březové listy pro Weledu získává firma LL spol. s r.o., která začala se sběrem listů v divoké přírodě počátkem devadesátých let a dodnes každý rok koordinuje sběr. Listy se sklízí od poloviny května do konce července. V těchto devíti týdnech břízy procházejí nejintenzivnější fází rozvoje a obsahují nejvíce flavonoidů, saponinů a taninů. Sběrači se soustředí na mladé, jemné lístky na koncích větví, které obsahují největší množství cenných látek.

 

Sběrači se soustředí na mladé, jemné lístky na koncích větví, které obsahují největší množství cenných látek
Sběrači se soustředí na mladé, jemné lístky na koncích větví, které obsahují největší množství cenných látek

Výnosné partnerství

Na konci každého dne sběru se ručně kontroluje kvalita nasbíraných listů. Poté jsou listy rozprostřeny, aby mohly schnout. Elixír z nich vytváří rodinný podnik LL spol. s r.o. od listopadu 2002, díky čemuž všechny fáze zpracování od sběru listů přes jejich sušení a čištění až po produkci surového elixíru pro Weledu probíhají na jednom místě.

Aby došlo k uvolnění cenných látek, musí se usušené listy několik hodin extrahovat za pomoci speciálního postupu. Partnerství s Weledou umožnilo LL spol. s r.o. vytvořit velmi moderní podnik pro zpracování rostlin. Díky tomuto partnerství má Weleda spolehlivý zdroj surového materiálu a vysoce kvalitní výrobek. Toto partnerství je tedy výhodné pro obě strany.

Sběrači z každého stromu utrhnou jen určité množství listů, aby rostlinu chránili.
Sběrači z každého stromu utrhnou jen určité množství listů, aby rostlinu chránili.

 

Březové listy v BIO kvalitě

Sběrači z každého stromu utrhnou jen určité množství listů, aby rostlinu chránili. Firma LL spol. s r.o. začala také šlechtit březové stromy, aby sběr listů byl v budoucnosti snazší. Kultivované březové stromy jsou pravidelně prořezávány, což podporuje rašení nových výhonků s mladými listy. Větve jsou v optimální výšce pro sběr po několika letech růstu.

Se zvyšující se celosvětovou poptávkou a tudíž i potřebou sušených březových listů Weleda také za pomoci pravidelně sbírá listy v Polsku.

Přečtěte si více o březové řadě Weleda zde: https://briza.weleda.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *